Jaunumi

Peoniju pasargāšana no sala

Ja februārī nav sniega un ir sals zem -10 C, tad būtu jāparūpējas par rudenī iestādītajām peonijām, tās papildus apsedzot ar kūdru, lapām vai skuju zariem.

Peoniju dārza svētki 16. un 17. jūnijā!

Pie mums jūnijs jau gaisā! Gaidīsim visus peoniju draugus uz 5. Peoniju dārza svētkiem  16. un 17.jūnijā, 2018.!
Šogad krietni papildināta ” Ziedoņu” kolekcija un tās sastāvā ir ap 400 (!) lakstaino un 35 krūmpeoniju šķirnes. Lielāko daļu redzēsim ziedam jūnijā.

Gaidām ciemos peoniju ziedēšanas laikā

Krūmpeonijas uzzied pirmās, tāpēc jau no jūnija sākumā interesenti aicināti apmeklēt „Ziedoņus”. Pieņemam apmeklētājus arī starpsvētku nedēļā. Vizīti iepriekš lūdzam pieteikt pa telefonu 26198759 vai 26198759.

 

 

2017. gada piedāvājumā 14 jaunas šķirnes!

2017. gadā “Ziedoņi” piedāvā 73 peoniju šķirnes, no kurām 14 šķirnes šajā pavasarī ir jaunums – to skaitā ATHENA , ANGEL CHEEKS, CAROL, COMMAND PERFORMANCE, CORAL SUPREME , ETCHED SALMON, LORELEI, MACKINAC GRAND, SWEET 16 un citas.

Pirmie darbi peoniju dārzā

Kad zeme pilnīgi atkususi un diennakts temperatūra virs nulles turas stabili, jauniem stādījumiem uzmanīgi atrauš lieko zemes kārtu, kas rudenī uzklāta, lai pasargātu no sala bojājumiem, ar tādu aprēķinu, ka virs pumpuriem ir 5 cm zemes slānis; vecākos stādījumos rūpīgi irdina ziemā sablīvēto zemi ap ceriem, neievainojot saknes un pumpurus.