Ziedi, kas līdzinās peonijām: skaistākās radinieces

Peonijas ir vieni no viskrāšņākajiem ziediem dārzā, kas valdzina ar saviem biežajiem ziedu vainagiem un košo krāsu gammai. Tomēr, kas ir tās puķes, kas izskatās gandrīz tikpat greznas kā peonijas? Šajā rakstā apskatīsim tuvākos peoniju radiniekus.

Lilijas

Vienas no pazīstamākajām peoniju radiniecēm ir dažādu veidu lilijas. Tām raksturīgi lieli, zvanveida ziedi ar platām, biezām ziedlapiņām, kas atgādina peoniju formu.

Lilijām piemīt lieliska ziedēšanas bagātība, un tās piesaista ar eleganto formu un košajiem toņiem. Tāpat kā peonijām, lilijas labi papildina jebkuru dārza kompozīciju. Iecienītas šķirnes ir Aziatiskās hibrīdlilijas un LA lilijas.

Hortenzijas

Japānā un Dienvidaustrumu Āzijā populārās hortenzijas arī ir radniecīgas peonijām. To ziedgali sastāv no vairākiem desmitiem sīku ziedu, kas izkārtoti kuplās pakavveida vainagos.

Hortenziju krāsu gamma ir pat vēl plašāka nekā peonijām – no gaišzila līdz tumši violetam un no baltas līdz salmu dzeltenai. Tās burvīgi izskatās puķu dobēs, podos un pat ziemas dekoros.

Fuksījas

Fuksījās savukārt izceļas to īpašais divkrāsu zieds ar asimetriskajiem vainadlapiņiem. Tie izskatās it kā nedaudz saliekusies peonijas zieda forma. Fuksījas pievilcīgas ar kompakto augumu un bagātīgo ziedēšanu.

Šīs puķes ideāli piemērotas audzēšanai podos, balkonu un terašu kastēs, jo labi pacieš apstākļu maiņu. Fuksījas lieliski papildinās citas vasaras puķes dārzā vai pievienos krāsainas nianses ziemas puķu dekoriem.

Hibiski

Ar Hibisku dzimtas krūmiem saistošas lielās, krāšņās ziedu formas, kas atgādina peoniju ziedus. Hibiskiem raksturīgā vainaga uzbūve ar biezajām, vaska konsistences ziedlapām padara tos tik koši krāšņus.

Iecienītas ir Ķīnas hibisks, kura ziedi var sasniegt pat 30 cm diametru. Tie ir sastopami dažādās krāsās – sarkani, balti, rozā un pat zili vai violeti toņi.

Dālijas

Dāliju ziedu forma, it īpaši kaktusa tipa šķirnēm, ir ļoti līdzīga atsevišķu veidu peonijām. Dālijas valdzina ar krāsu un ziedu formu daudzveidību – te sastopamas gan lielziedu galviņveida, gan dekoratīvo pomponu formas šķirnes.

Tās paspilgtina jebkuru dārza stūrīti ar saviem košajiem, bieži sakārtotajiem ziediem līdz pat rudeņa salnām. Īpaši piemērotas grieztajām puķēm vāzēm.

Secinājums

Kā redzam, dabā ir vēl virkne skaistu puķu, kas var lepoties ar peonijām līdzīgu ziedu formu un bagātību. Lilijas, hortenzijas, fuksījas un citas minētās puķes ideāli papildinās peoniju dobes, radīs kontrastu vai imitēs to krāšņos ziedus citos gadalaikos.

Tādēļ, meklējot līdzīgus augus savam dārzam, noteikti iesakām iepazīties ar šiem peoniju radiniekiem tuvāk. Kopā tie radīs vēl nebijušu krāsu un formu bagātību!