Kokainās Peonijas

Kokainās peonijas jeb, kā tās dažkārt dēvē, koku peonijas ir nenoliedzami skaistas jebkurā dārzā. Pastāvīgais kokainais stublājs un spēja ziedēt gadu pēc gada, turklāt nav nepieciešama liela kopšana, izņemot pietiekamu saules gaismas iedarbību un laistīšanu – nav brīnums, kāpēc šīs puķes ir augsti vērtētas jau paaudzēm ilgi! Uzziniet vairāk par to, kā jūs varat iekļaut šo satriecošo daudzgadīgo ziedu savā mājas ainavā, lai izbaudītu tā unikālās īpašības sezonu pēc sezonas.

Izskats un īpašības

Kokainajām peonijām ir pārsteidzošs skats, jo tās var lepoties ar koši krāsainiem ziediem rozā, sarkanā, dzeltenā un baltā toņos. Garie kokainie stublāji sasniedz līdz pat sešu pēdu augstumu un platumu līdz pat desmit pēdu diametrā! Šiem satriecošajiem ziediem ir skaistas spīdīgas lapas, kas saglabājas līdz pat rudenim, un no to ziedlapiņām, kuru diametrs ir astoņi collas, izdalās saldi smaržīgi aromāti.

Viena no raksturīgākajām koka peoniju īpašībām ir to ilgmūžība. Tās var dzīvot gadu desmitiem un ziedēt gadu pēc gada. Kokainās peonijas ir pazīstamas arī ar savu izturību, un tās var augt dažādos klimatiskajos apstākļos, sākot no 4. līdz 8. klimata joslai.

Kokaino peoniju audzēšana

Lai dārzs būtu skaists un valdzinošs, apsveriet iespēju audzēt koka peonijas! Tikai izvēlieties ideālu vietu – ar labi drenētu augsni, pilnā saulē vai daļējā ēnā, bet pasargātu no spēcīgiem vējiem. Pārāk liela ēna var apdraudēt to ziedēšanas potenciālu, savukārt vējš var salauzt trauslos stublājus kā zariņus. Izvēlieties pareizi un izrotājiet savu āra oāzi ar šiem satriecošajiem ziediem, kas priecēs gadiem ilgi!

Kokaino peoniju stādīšana var šķist vienkārša, taču tā prasa rūpīgu augsnes izvēli. Lai sagatavotos šādam īpašam viesim savā dārzā, papildiniet stādīšanas vietu ar lielu daudzumu organisko vielu, piemēram, komposta vai kūtsmēslu, lai uzlabotu tās struktūru un drenāžu. Izrokot jauno mājvietu, pārliecinieties, ka potzaru savienojums (uzbriedusi stublāja un sakņu satekas vieta) atrodas virs zemes, lai nepieļautu nevēlamu puvi!

Kokaino peoniju kopšana

Koka peonijas ir krāšņs papildinājums jebkuram dārzam, un, par laimi, tās neprasa daudz kopšanas. Pārliecinieties, ka sausajā laikā jūs sniedzat saviem augiem papildu mīlestību, nodrošinot tos ar lielu daudzumu ūdens; katru pavasari barojiet to saknes, lai vasarā tie ziedētu, mēslojot tos ar fosforu saturošiem mēslošanas līdzekļiem; pēc tam veltiet laiku, lai apgrieztu visu, kas ir salauzts vai neveselīgs – tas nodrošinās šo ziedu skaistumu visas sezonas garumā!

Viena no koka peoniju priekšrocībām ir tā, ka tās ir relatīvi brīvas no kaitēkļiem un slimībām. Tomēr ir daži kaitēkļi un slimības, no kuriem jāuzmanās, piemēram, botrīta puve, miltrasa un zirnekļa ērces. Ja pamanāt šo kaitēkļu vai slimību pazīmes, ir svarīgi nekavējoties rīkoties, lai novērstu to izplatīšanos.

Kokaino peoniju šķirnes

Ir daudz koka peoniju šķirņu, un katrai no tām ir savas unikālas īpašības un skaistums. Dažas no populārākajām šķirnēm ir šādas:

  • ‘Houki’: Šai šķirnei ir spilgti sarkani, dubultie ziedi, kas uzzied pavasara vidū.
  • ‘Kamata-nishiki’: Šai šķirnei ir lieli, daļēji dubultie ziedi, kas ir tumši rozā krāsā ar baltām svītrām.
  • ‘Kokuryu’: Šai šķirnei ir lieli, daļēji